Cirkev v Peru slávi blahorečenie rehoľníčky zavraždenej v roku 1990 teroristami

Cirkev v Peru slávi blahorečenie rehoľníčky zavraždenej v roku 1990 teroristami
11. mája 2022 andreas

V dnešnú sobotu 7. mája bude v Peru blahorečená rehoľná sestra Mária Augustína Rivasová, známa miestnym veriacim ako „sestra Aguchita, mučeníčka milosrdenstva“. Slávnosti blahorečenia bude predsedať venezuelský kardinál Porras Cardozo a koná sa v dedinke La Florida, na mieste, kde sestra Mária Augustína slúžila Bohu prostredníctvom starostlivosti o domorodé ženy a deti a kde ako 70-ročná podstúpila mučeníctvo.

Božia služobníčka sestra Mária Augustína Rivasová z Kongregácie Našej Panej od lásky Dobrého Pastiera, bola rodáčkou z Peru. Zomrela 27. septembra 1990 v dedinke La Florida, zavraždená spolu so šiestimi ďalšími miestnymi obyvateľmi. Páchateľmi boli ozbrojenci z maoistickej teroristickej organizácie Sendero luminoso.

Autenticitu kresťanského mučeníctva sestry Márie Augustíny, zavraždenej z nenávisti k viere, uznal pápež František dekrétom z 22. mája 2021.

Peruánska cirkev na čele s miestnou biskupskou konferenciou sa teší tejto slávnosti o to viac, že posledné blahorečenie sa v tejto krajine slávilo pred 37 rokmi, keď tam sv. Ján Pavol II. v roku 1985 blahorečil sestru Annu od Anjelov, dominikánsku rehoľníčku zo 17. storočia.

Zdroj: VaticanNews, mh

The post Cirkev v Peru slávi blahorečenie rehoľníčky zavraždenej v roku 1990 teroristami appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)