Charitatívny turnaj kňazov a rehoľníkov sa 26. marca odohrá v Dubnici nad Váhom

Charitatívny turnaj kňazov a rehoľníkov sa 26. marca odohrá v Dubnici nad Váhom
4. marca 2022 andreas

Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVRPS) organizuje v tomto roku tradičný Charitatívny hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov Slovenska, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. 3. 2022 v Dubnici nad Váhom. V turnaji nastúpia štyri tímy — rehoľníci a tri tímy diecéznych kňazov zo Spiša, Košíc a Banskej Bystrice. Turnaj na Zimnom štadióne HK Spartak Dubnica príde otvoriť žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. Finálové zápasy v priamom prenose odvysiela TV LUX.

Program na štadióne začne o 11:00 postupovými zápasmi B. Bystrica – Rehoľníci a Spiš – Košice. O 13:05 bude slávnostné otvorenie a začiatok priameho prenosu TV LUX – zápas o 3. miesto a finále a o 15:00 je plánované vyhodnotenie turnaja.

Charitatívny turnaj kňazov a rehoľníkov sa koná na Slovensku už šiestykrát. Naposledy bol v roku 2020 v Detve. Turnaj zastrešuje vždy jedna zo súťažiacich diecéz a tento rok je to prvýkrát Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku, v drese ktorej hrajú rehoľníci a rehoľníčky.

Ján Fábian, SDB

(Správu budeme aktualizovať.)

The post Charitatívny turnaj kňazov a rehoľníkov sa 26. marca odohrá v Dubnici nad Váhom appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)