Rehoľníčka po štyroch rokoch zajatia v Mali: Vedela som, že Boh ma podopiera

Rehoľníčka po štyroch rokoch zajatia v Mali: Vedela som, že Boh ma podopiera
27. októbra 2021 andreas

Rehoľná sestra Gloria Cecilia Narváez, ktorú začiatkom októbra prepustili na slobodu po vyše štvorročnom zajatí džihádistami v Mali, poskytla vatikánskym médiám rozhovor. Hovorí v ňom i o tom, ako ju celý čas podopierala viera a že Boha cítila nablízku.

Kolumbijskú rehoľníčku z Kongregácie Františkánskych sestier Nepoškvrnenej Panny Márie uniesli džihádisti 7. februára 2017 počas jej misie v Mali, kde sestry prevádzkovali zdravotné centrum, detský domov, pomáhali so zvyšovaním gramotnosti miestnych obyvateľov, učili ženy šiť a vyšívať, aby si mohli privyrobiť. Zo zajatia bola prepustená na slobodu 9. októbra tohto roku. Krátko na to sa pri svätej omši vo Vatikánskej bazilike stretla s pápežom Františkom.

V rozhovore s vedúcim Španielskej redakcie Vatikánskeho rozhlasu P. Manuelom Cubíasom SJsestra Gloria hovorí:

„V každom momente ma podporovala viera. Nemala som strach z toho, čo by sa mi mohlo stať, vedela som, že Boh ma podopiera, že celá Cirkev, moje spolusestry i celý svet sa za mňa modlí.“

Aj keď únoscovia jej dali pocítiť, že nepatrí k ich viere, správali sa k nej s rešpektom, uvádza sestra Gloria:

„So skupinami únoscov bol vzťah veľkej úcty, modlitby za každého z nich, poslušnosti, keď som videla, že som mohla poslúchnuť v správnych veciach. Mala som s nimi dobrý medziľudský vzťah.“

Na otázku, či sa niekedy počas zajatia obávala o svoj život, sestra Gloria odpovedá:

„Nie nikdy. Keď ma odviedli preč, bola som pripravená podstúpiť akékoľvek riziko. Mala som dôveru v Boha. Povedala som si: „Čo bude, to bude“. Pretože som bola ochotná darovať svoj život.“

Ako v rozhovore ďalej spomína sestra Gloria, v zajatí jej pomáhalo najmä recitovanie žalmov, prechádzky v púšti a pozorovanie stvorenstva – východu slnka či tiav putujúcich medzi dunami… „V každej chvíli som cítila túto veľkú istotu v Bohu“, vysvetľuje bývalá zajatkyňa.

„Modlitbou sa dosiahne všetko, čo si človek zaumieni“, hovorí sestra Gloria, ktorá zároveň vyjadruje veľkú vďaku za svoje prepustenie Bohu, Cirkvi, pápežovi Františkovi, autoritám Mali, talianskej vláde i všetkým ktorí sa pričinili o jej prepustenie.

Zdroj: VR, zk

The post Rehoľníčka po štyroch rokoch zajatia v Mali: Vedela som, že Boh ma podopiera appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)