Ukrajina: Posvätenie benediktínskeho kláštora v Ľvove

Ukrajina: Posvätenie benediktínskeho kláštora v Ľvove
25. marca 2021 andreas

Prvý kontemplatívny kláštor v Ľvovskej arcidiecéze od druhej svetovej vojny bol dnes posvätený a otvorený arcibiskupom Mieczysławom Mokrzyckim. Benediktínske sestry sa tam budú modliť a pracovať.

Otvorenie kontemplatívneho kláštora je veľmi dôležitou udalosťou v duchovnom živote Ľvovskej cirkvi. Benediktínsky kláštor, ktorý sa nachádza v dedine Sołonka neďaleko Ľvova, hneď vedľa dôležitého komunikačného uzla vedúceho do mesta, má byť modlitebnou základňou arcidiecézy, oázou modlitby, kde bude tiež miesto pre ľudí, ktorí si chcú urobiť duchovné cvičenia.

Je to druhý kláštor benediktínskych sestier na Ukrajine po Zhytomyre a prvé benediktínske pracovisko v tejto krajine. Z rozhodnutia všetkých poľských benediktínskych kláštorov prídu do Sołonky aj benediktínski otcovia, ktorí budú poskytovať duchovnú službu sestrám a všetkým, ktorí tento kláštor navštívia.

Posvätenie kostola a kláštora vykonal metropolita v Ľvove. Otvorenie kláštora pripadá na rok, keď Cirkev na Ukrajine oslavuje 30. výročie obnovy cirkevných štruktúr, čo bolo spojené s rozpadom Sovietskeho zväzu. Je to tiež ďalší krok k obnove kontemplatívneho života v tejto krajine, ktorá bola úplne zničená počas komunistického prenasledovania Cirkvi po druhej svetovej vojne.

TK KBS, RV pl

The post Ukrajina: Posvätenie benediktínskeho kláštora v Ľvove appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)