Spoločnosť katolíckeho apoštolátu pozýva opäť zbierať známky pre Afriku

Spoločnosť katolíckeho apoštolátu pozýva opäť zbierať známky pre Afriku
3. marca 2021 andreas

Spoločnosť katolíckeho apoštolátu pozýva opäť zbierať známky pre Afriku. „Vďaka použitým známka môžeme niekomu v Afrike zmeniť život. Peniaze získané z ich predaja, sú použité na podporu sociálnych projektov v Rwande, Burkina Faso či na Madagskare, ktoré realizuje Misijný sekretariát pallotínov,“ informovala Martina Holečková.

Každý z nás dostáva pohľadnice či listy a hoci už splnili svoju úlohu, predsa len nie sú nepotrebné či neužitočné. Použitá poštová známka nemusí skončiť v odpadkovom koši. Každá jedna známka má svoju históriu. Bola navrhnutá, vytlačená, prešla predajom, kúpou, a na záver bola odoslaná konkrétnej osobe. Svedectvom tejto cesty je poštová pečiatka. Pre filatelistov je každá známka výnimočná. Zbierajú ich s obrovskou vášňou. A i keď im možno niekedy nerozumieme, tak aj pre nás sa známky môžu stať cenné a dôležité,“ pripomenula Holečková.

Čo je možné so známkami urobiť?
1. Predovšetkým ich nevyhadzovať do koša a neodlepovať. Známku je potrebné vystrihnúť s polcentimetrovým okrajom, tak aby sme ju nepoškodili.
2. Zozbierané známky doručiť na Misijný sekretariát, Spoločnosti katolíckeho apoštolátu, Sološnická 20, 841 04 Bratislava (bližšie informácie: www.pallotini.sk, info@pallotini.sk, tel: 0915 641 387, 02 431 910 30)

„Zbieranie poštových známok nie je časovo obmedzené. Zapojiť sa môžu individuálne osoby, firmy, skauti, spoločenstvá či školy. Zbieranie známok, má aj hlbší význam propaguje ideu dobrovoľníctva najmä medzi mladými, upozorňuje na núdzu iných, predstavuje filatelistiku ako zaujímavé hobby. Za viac ako 15 rokov existencie tohto projektu sme podporili tisíce detí v Afrike zakúpením jedla, či vybudovali studne s pitnou vodou pre celé spoločenstvá, zakúpili lieky pre miestne zdravotné strediská či uhradili školské poplatky. Keď vám nabudúce príde list, nezabudnite, že každou známkou môžete niekomu pomôcť,“ dodala v správe za Spoločnosť katolíckeho apoštolátu Martina Holečková.

TK KBS

The post Spoločnosť katolíckeho apoštolátu pozýva opäť zbierať známky pre Afriku appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)