Šesťdesiatročný kňaz daruje krv pre záchranu ťažko chorých detí

Šesťdesiatročný kňaz daruje krv pre záchranu ťažko chorých detí
19. novembra 2020 andreas

Kamilián, páter Mateo Bautista García, je rád, že ešte stále môže darovať krv a zachraňovať životy ťažko chorých malých pacientov. Povzbudzuje aj ostatných pridať sa k „skutku rodiacemu sa v samaritánskom srdci“.

Páter Mateo je španielsky kňaz, ktorý od svojich osemnástich rokov daruje krv trikrát do roka vo všetkých krajinách, kde pôsobí ako misionár. Napriek tohtoročnej pandémii neprestal s dobrovoľným darcovstvom a tentokrát sa skutkom lásky rozhodol pomôcť malým pacientom z „Národného inštitútu detského zdravia“ (INSN) v Peru. Je veľmi spokojný, že má túto možnosť.

„Kultúra dobrovoľného darovania musí vychádzať zo samaritánskeho srdca, ktoré dáva do popredia potreby iných. Krv nemožno vyrobiť. Treba ju darovať a nakladať s ňou so štedrým a solidárnym srdcom“, zdôraznil. Pri svojom stotridsiatom ôsmom odbere pozýva, aby sme sa všetci stali dobrovoľnými darcami. „Ak by všetci, ktorí v Peru krv darovať môžu, ju darovali raz alebo dvakrát do roka, krajina by mala dostatok kvalitnej krvi pre všetkých“, hovorí páter.

Riaditeľka INSN, Zulema Tomas Gonzales, poďakovala kňazovi za jeho nezištný čin a vyzvala obyvateľov darovaním krvi pomôcť deťom chorým na leukémiu, s vrodenými vývinovými a srdcovocievnymi poruchami či veľkými popáleninami, ktoré sú častými príjemcami transfúzii. „Denne spotrebujeme najmenej dvadsať transfúznych jednotiek červených krviniek a desať transfúznych jednotiek krvných doštičiek. Najviac sa ich míňa pri liečbe pacientov s leukémiou a apláziou kostnej drene. Jeden dobrovoľný darca môže zachrániť životy až troch detí,“ dodala riaditeľka.

Preklad a spracovanie: Zuzana Morávková
Zdroj: aciprensa.com

The post Šesťdesiatročný kňaz daruje krv pre záchranu ťažko chorých detí appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)