Vyšiel životopis Carla Acutisa – 15 rokov priateľstva s Bohom

Vyšiel životopis Carla Acutisa – 15 rokov priateľstva s Bohom
11. septembra 2020 andreas

„Všetci sa rodia ako originál, no mnohí zomierajú ako fotokópia.“ Carlo Acutis

Pri príležitosti blahorečenia Carla Acutisa, ktoré sa uskutoční 10. októbra 2020 v Assisi, prináša Vydavateľstvo DON BOSCO krátky a svieži životopis tohto nového blahoslaveného nazvaný Carlo Acutis – 15 rokov priateľstva s Bohom.

V každej dobe žil niekto, koho neskôr história označila za div storočia. Talian Carlo Acutis je takýmto divom súčasnosti. Usmievavý mladík a počítačový nadšenec, ktorý sa stal známym pre svoj projekt dokumentácie eucharistických zázrakov.

Chlapec usilujúci sa o svätosť. Pätnásťročný ako Dominik Savio – ale nie je to druhý Dominik. Zo zámožnej rodiny ako svätý František z Assisi a rovnako milujúci chudobu ako on – ale nie je to druhý František. Je to Carlo. Originál, nie kópia. Jeho život, choroba, smrť i to, ako oslovuje ľudí po celom svete, je eucharistickým zázrakom v pravom zmysle slova: to sa totiž môže stať s každým, kto sa cez Eucharistiu otvorí pôsobeniu živého Boha.

Kniha je adresovaná dospievajúcim, ktorí sa môžu inšpirovať nevšedným kresťanským životom tohto mladého chlapca. Na konci každej kapitoly sú podnety na osobné zamyslenie alebo na prácu v mládežníckych skupinách.

Pápež František dal práve Carla Acutisa za príklad mladým v posynodálnej apoštolskej exhortácii Christus vivit (Kristus žije), kde sa obracia na mladého čitateľa slovami: „Pripomínam ti dobrú správu, ktorú sme dostali ako dar ráno po vzkriesení: že zo všetkých temných a bolestných situácií, o ktorých hovoríme, jestvuje východisko. Napríklad je pravda, že digitálny svet ťa môže vystaviť riziku, že sa uzavrieš sám do seba, do izolácie alebo do prázdneho pôžitku. Ale nezabúdaj, že sú mladí, ktorí sú aj v tomto priestore kreatívni a dokonca geniálni. Je to prípad mladíka, ctihodného Carla Acutisa.“ Viac TU.

Knihu Carlo Acutis – 15 rokov priateľstva s Bohom si môžete objednať na stránke www.donbosco.sk, emailom pre.vas@donbosco.sk alebo telefonicky na číslach 02 5557 2226 a 0903 962 029.

Vydavateľstvo Don Bosco

The post Vyšiel životopis Carla Acutisa – 15 rokov priateľstva s Bohom appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)