Svätý Otec v liste poďakoval augustiniánkam za ruže sv. Rity

Svätý Otec v liste poďakoval augustiniánkam za ruže sv. Rity
17. júna 2020 andreas

„Nepoddávajme sa utrpeniu, ani smrti, ale vydajme sa na cestu budovania budúcnosti, ktorú chce Boh realizovať pre všetky svoje deti“. Takto píše pápež František v ďakovnom liste augustiniánskym sestrám i kňazom z talianskej Cascie, ktorí mu poslali päť ruží požehnaných podľa tradície na sviatok sv. Rity – patrónky nevyriešiteľných prípadov.

Obľúbené talianske pútnické miesto ležiace v regióne Umbria, ktoré uchováva pozostatky svätice, tento rok na jej sviatok 22. mája kvôli opatreniam spojeným s pandémiou koronavírusu takmer zívalo prázdnotou. A tak sa sestry augustiniánky, ku ktorým patrila i sv. Rita, rozhodli rozoslať požehnanie vyprosené sväticou do celého Talianska.

Okrem pápeža zaslali „ruže sv. Rity“ aj diecéznym biskupom i štátnym predstaviteľom Talianska a jeho regiónov, vrátane prezidenta a premiéra krajiny. Svätý Otec s vďačnosťou prijal až päť ruží symbolizujúcich päť svetadielov. Ako píše, položil ich k nohám Panny Márie, aby spolu so sv. Ritou orodovali u Boha, „ktorému nič nie je nemožné“.   

„V tomto čase pandémie (…) je Ježiš naša jediná nádej“, píše Svätý Otec a dodáva: „V zmŕtvychvstalom Pánovi Otec uskutočňuje všetky prísľuby a ponúka nám ten najväčší dôkaz o svojej vernosti“. „Preto sa nepoddávajme utrpeniu, ani smrti, ale vydajme sa na cestu budovania budúcnosti, ktorú chce Boh realizovať pre všetky svoje deti.“

Augustiniánske sestry, ktoré sú kontemplatívnymi rehoľníčkami žijúcimi v klauzúre, sa listu Svätého Otca veľmi potešili. Vikárka kláštora v Cascii, sestra Natalina uvádza: „Jeho spomienka nás veľmi rozveselila, jeho slová sú ukážkou jeho pozornosti a blízkosti voči nám“.

Pápež František zároveň píše, že ženskému kláštoru v Cascii, augustiniánskym pátrom i deťom z rodín v ťažkostiach, o ktoré sa starajú v zariadení napojenom na budovu kláštora, posiela svoje apoštolské požehnanie. Zároveň im zaželal, aby sa do Cascie, ktorá je oázou pokoja, vrátili pútnici.

Zdroj: Vatican News, zk

The post Svätý Otec v liste poďakoval augustiniánkam za ruže sv. Rity appeared first on Zasvätený život.

(Zamyslenie zo stránky zasvatenyzivot.sk.)